arnavutköy su tesisatı kaçak tespiti

Arnavutköy su tesisatı kaçak tespiti yapan kameralı robot makineli su tesisatçısı telefon numarası 0551 231 83 55 su kaçağı bulma ve tamiri servisi veriyoruz. Arnavutköy su tesisatçısı son teknoloji cihazlarla çalışarak su kaçağını noktasal olarak yer tespitini yapmaktadır. En ucuz fiyatla ev ve iş yerlerinize hizmet veriyoruz.

Arnavutköy su kaçağı tespiti hangi makinelerle yapılmaktadır ? kamera sistemleri, dinleme cihazları ve termal kameralar ile su kaçağını bulup tamir işlemlerini gerçekleştirmektedir. Evinizi boş yere kırdırmayın yüksek maliyetlerle karşılaşmayın.

Arnavutköy Su Tesisat Kaçak Tespiti

Ev ya da iş yerlerinde bulunan su tesisatları zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı hasar görebilmektedir. Bu hasarlar sonucunda borulardaki su dışarıya sızmakta ve su kaçakları oluşmaktadır. Su kaçaklarının çözümü için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerde genellikle teknolojik cihazlardan yararlanılmaktadır. Arnavutköy su tesisatı kaçak tespiti yapılırken de bu teknolojik cihazlardan yararlanılmaktadır. Aksi durumda bu kaçakların bulunma süresi oldukça fazla olabilmektedir. Çünkü su tesisatlarının çok büyük bir bölümü ya duvarların içerisindedir ya da zeminin altındadır. Bundan dolayı buralara ulaşmak için kaçağın olduğu bölümün kırılması gerekmektedir. Kaçak tam tespit edilmeden yapılan kırma işlemi ise eve zarar verecektir.

Arnavutköy su tesisatı kaçak tespiti yapılırken kullanılan teknolojik cihazlardan bir tanesi de boru görüntüleme cihazıdır. Bu cihaz uzun bir kablonun ucundaki kamera ve bu kameranın bağlı olduğu ekrandan oluşmaktadır. Bu cihazla yapılan su kaçakları tespitinin yanlış olma ihtimali neredeyse yoktur. Bundan dolayı diğer cihazlara göre daha sık tercih edilmektedir. Bu cihaz kullanılırken tesisatın içerisine kablosu ve bununla birlikte kamerası gönderilmektedir. Tesisatın içerisinden alınan görüntüler ise anında cihazda bulunan ekrana yansımaktadır. Bu görüntüler sayesinde su kaçağının yeri nokta atışı olarak tespit edilmekte ve ona göre çözüm yolu belirlenmektedir. Su kaçağının olduğu bölgenin tespit edilmesinin ardından boruya ulaşmak için ilgili bölüm kırılmakta ve gerekli tamirat yapılmaktadır.

Arnavutköy su tesisatı kaçak tespiti için teknolojik cihazların kullanılması çok önemlidir. Çünkü bu cihazlar su kaçağının yerini çok kısa sürelerde tespit etmekte ve sorunun kısa sürede çözülmesini sağlamaktadır. Su kaçağı probleminin uzun süre devam etmesi halinde kaçağın bulunduğu ev ya da iş yerinde bazı olumsuzluklar yaşanacaktır. Örneğin kaçağın olduğu duvar nemlenecek ve zamanla küflenmeye başlayacaktır. Bu küf de hem kötü kokuya sebep olmakta hem de bir anlamda duvarı içten içe çürütmektedir. Bunun dışında su kaçakları bazen altta bulunan daireleri de etkileyebilmektedir. Bu dairelerin tavanlarında nemlenme ya da damlama olabilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı sorunun kısa sürede çözülmesini sağlayan teknolojik aletler çok önemlidir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55